Рідкий полистиролбетон
Полістиролбетон – це надлегкий бетон на мінеральному (цементному) в'яжучому, пори якого утворені частинками спіненого пінополістиролу, що використовується в якості наповнювача.
Незрівнянно мала об'ємна вага частинок наповнювача (близько 10 кг/м3) дозволяє виробляти полістиролбетон з об'ємною масою в діапазоні 200-350 кг/м3 з відмінними тепло- та звукоізоляційними характеристиками з достатньою міцністю відповідно до вимог конкретної області застосування. Розмір спінених часток пінополістиролу знаходиться в діапазоні 2-8 мм, що дозволяє отримувати дрібнопористий скелет бетону.
Логічно припустити, що зерна наповнювача з такою малою щільністю та розмірами мають малу міцність. За рахунок чого ж тоді досягається міцність полістиролбетону?
Вирішальним фактором для досягнення міцності є структура затверділої цементної пасти навколо частинок заповнювача. Крім того важлива форма зерен, а також структура поверхні пінополістирольних наповнювачів, що використовуються. На відміну від традиційних наповнювачів для бетонів, дозування пінополістиролу задається не за масою, а за об'ємом. Таким чином, досягається можливість точно задати об'єм пор і, завдяки цьому, об'ємну масу і виробляти полістиролбетон, який має структуру із закритими порами.
Легкий пінополістирольний заповнювач ПОЛІТЕРМ відзначається наступними характерними властивостями:
- дуже мала об'ємна маса;
- відмінна теплоізоляція спінених часток, завдяки якій практично відсутнє поглинання води;
- сферична форма, що краще сприймає статичне навантаження.
Варто відзначити, що «правильний» полістиролбетон виготовляють тільки з трьох компонентів:
1.наповнювач – полістирольні гранули, оброблені спеціальним розчином для рівномірного розподілення в товщі полістиролбетону;
2.мінеральне в'яжуче – портландцемент М 500 (марки Д0 або класу 32,5R);
3.вода.
Об'ємна маса полістиролбетону регулюється кількістю цементу, що використовується для його приготування (від 200 до 350 кг/м3), а об'єм наповнювача залишається при цьому в межах 0,84-0,9 м3 на 1 м3.
Сфера застосування полістиролбетону в будівництві:
А. при влаштуванні покрівель – в якості ухилостворюючого шару з теплоізоляційними властивостями;
Б. при влаштуванні цементно-піщаних стяжок – в якості підстиляючого шару з тепло- та звукоізоляційними властивостями, в т. ч. для зменшення товщини стяжки.
Слід зазначити, що вирівнювальні цементно-піщані стяжки, виконані по підстиляючому або ухилостворюючому шару з полістиролбетону, повинні бути обов'язково армовані арматурними сітками з дроту діам. 4 або 3 мм з чарунками 50-100 мм, розрахованими відповідно до проектного навантаження.
При цьому мінімальна товщина шару з полістиролбетону повинна складати не менше 40-50 мм.